Materiály a technologie

materiály a technologie Kilpi

membrána SIBERIUM NANO   membrána siberium 2,5L stretch
Membrána PTFE poskytuje vodeodolnosť 20 000mm / cm2 a extrémne vysokú priedušnosť 50 000 g / m2 / 24h. PTFE membrána prináša výbornú ľahkosť spolu s vynikajúcou životnosťou. Zaisťuje neobmedzený pohyb a absolútnu ochranu v tých najnáročnejších podmienkach.   Siberium technológia s 2,5 vrstvovým materiálom s PU / TPU / mikroporézna membánou prináša výnimočnou pevnosť a životnosť spoločne s vysokou priedušnosťou a elasticitou. Táto konštrukcia ponúka vodný stĺpec 26 000 - 30 000mm / m2 / 24h vodeodolnosti a 25 000 - 30 000g / m2 / 24h priedušnosti. Konštrukcia, ktorá využíva dve a pol vrstvy zložené v protismere s vodeodolnou membránou poskytuje výbornú odolnosť a pohodlie. Materiály SIBERIUM 2,5 L sú navrhnuté pre širokú škálu športových aktivít s dôrazom na ochranu pred vplyvmi počasia. Podšívky použité v kombinácii s materiálmi SIBERIUM 2,5 L zvyšujú schopnosť materiálu odvádzať vlhkosť. Táto technológia s 2,5 vrstvovým laminátom je ideálnym riešením pre najnáročnejších profesionálov, ktorí nechcú byť limitovaní pohybom aj v tých najextrémnejších podmienkach
     
membrába siberium 2L stretch  
Dvojvrstvový materiál, ponúka vodné stĺpca 20 000 mm vodeodolnosti a priedušnosti 30 000 g / m2 / 24h. Konštrukcia, využívajúci dvoch vrstiev zložených v protismere a vodeodolná membrána poskytuje výbornú odolnosť a pohodlie. Materiály SIBERIUM 2L sú vyvinuté pre širokú škálu športových aktivít s dôrazom na ochranu pred vplyvmi počasia. Podšívky, použité v kombinácii s materiálmi SIBERIUM 2L zvyšujú schopnosť materiálu odvádzať vlhkosť a pridávajú na odolnosti a pohodlie. Navyše materiál "stretch" zaisťuje voľnosť pohybu vďaka 4 smerné elasticite.   Dvojvrstvový materiál, ponúka vodné stĺpca 20 000 mm vodeodolnosti a priedušnosti 20 000 g / m2 / 24h. Konštrukcia, využívajúci dvoch vrstiev zložených v protismere a vodeodolná membrána poskytuje výbornú odolnosť a pohodlie. Materiály SIBERIUM 2L sú vyvinuté pre širokú škálu športových aktivít s dôrazom na ochranu pred vplyvmi počasia. Podšívky, použité v kombinácii s materiálmi SIBERIUM 2L zvyšujú schopnosť materiálu odvádzať vlhkosť a pridávajú na odolnosti a pohodlie. Navyše materiál "stretch" zaisťuje voľnosť pohybu vďaka 4 smerné elasticite
     
membrána siberium 15 000 2L   membrána siberium 15 000 2L stretch
Dvojvrstvový materiál, ponúka vodné stĺpca 15 000 mm vodeodolnosti a priedušnosti 15 000 g / m2 / 24h. Konštrukcia, využívajúci dvoch vrstiev zložených v protismere a vodeodolná membrána poskytuje výbornú odolnosť a pohodlie. Materiály SIBERIUM 2L sú vyvinuté pre širokú škálu športových aktivít s dôrazom na ochranu pred vplyvmi počasia. Podšívky, použité v kombinácii s materiálmi SIBERIUM 2L zvyšujú schopnosť materiálu odvádzať vlhkosť a pridávajú na odolnosti a pohodlie.   Dvojvrstvový materiál, ponúka vodné stĺpca 15 000 mm vodeodolnosti a priedušnosti 15 000 g / m2 / 24h. Konštrukcia, využívajúci dvoch vrstiev zložených v protismere a vodeodolná membrána poskytuje výbornú odolnosť a pohodlie. Materiály SIBERIUM 2L sú vyvinuté pre širokú škálu športových aktivít s dôrazom na ochranu pred vplyvmi počasia. Podšívky, použité v kombinácii s materiálmi SIBERIUM 2L zvyšujú schopnosť materiálu odvádzať vlhkosť a pridávajú na odolnosti a pohodlie. Navyše materiál "stretch" zaisťuje voľnosť pohybu vďaka 4 smerné elasticite.  
       
membrána siberium 10 000 2L   membrána siberium 10 000 2L stretch  
Dvojvrstvový materiál, ponúka vodné stĺpca 10 000 mm vodeodolnosti a priedušnosti 10 000 g / m2 / 24h. Konštrukcia, využívajúci dvoch vrstiev zložených v protismere a vodeodolný záter DWR poskytuje výbornú odolnosť a pohodlie. Materiály SIBERIUM 2L sú vyvinuté pre širokú škálu športových aktivít s dôrazom na ochranu pred vplyvmi počasia. Podšívky, použité v kombinácii s materiálmi SIBERIUM 2L zvyšujú schopnosť materiálu odvádzať vlhkosť a pridávajú na odolnosti a pohodlie   Dvojvrstvový materiál, ponúka vodné stĺpca 10 000 mm vodeodolnosti a priedušnosti 10 000 g / m2 / 24h. Konštrukcia, využívajúci dvoch vrstiev zložených v protismere a vodeodolná membrána poskytuje výbornú odolnosť a pohodlie. Materiály SIBERIUM 2L sú vyvinuté pre širokú škálu športových aktivít s dôrazom na ochranu pred vplyvmi počasia. Podšívky, použité v kombinácii s materiálmi SIBERIUM 2L zvyšujú schopnosť materiálu odvádzať vlhkosť a pridávajú na odolnosti a pohodlie. Navyše materiál "stretch" zaisťuje voľnosť pohybu vďaka 4 smerné elasticite.  
       
membrána siberium 5 000 CT   membrána siberium 5 000 2L stretch  
Technológia SIBERIUM CT sa vyznačuje spojením vodoodolnosti 5 000 mm, vetruvzdornosti a pevnosti, pričom materiál zostáva ľahučký a priedušný. Konštrukcia z dvoch vrstiev poskytuje ochranu proti prírodným vplyvom a pohodlie v každej situácii. Materiály podšívok spoločne so SIBERIUM CT zvyšujú schopnosť materiálu odvádzať vlhkosť a pridávajú na odolnosti a pohodlie.   Dvojvrstvový materiál, ponúka vodné stĺpce 5 000 mm vodeodolnosti a priedušnosti 5 000 g / m2 / 24h. Konštrukcia, využívajúci dvoch vrstiev zložených v protismere a vodeodolný záter DWR poskytuje výbornú odolnosť a pohodlie. Materiály SIBERIUM 2L sú vyvinuté pre širokú škálu športových aktivít s dôrazom na ochranu pred vplyvmi počasia. Podšívky, použité v kombinácii s materiálmi SIBERIUM 2L zvyšujú schopnosť materiálu odvádzať vlhkosť a pridávajú na odolnosti a pohodlie.  
       
membrána siberium 10 000 SRC HS   membrána siberium 10 000 SRC SS
SRC HS Softshel s rýchlo schnúce a priedušnou vnútornou vrstvou je určený pre všetky outdoor aktivity. Prvoradý zameraný na vode odolnosti viac než na priedušnosť. Poskytuje vynikajúce vodoodpudivosť spoločne s nízkou hmotnosťou, aby ste sa pri akejkoľvek aktivite cítili pohodlne. 3-vrstvová štruktúra zaisťuje trvalý hydrostatický odpor a priedušnosť. Zostanete suší z vonku i vo vnútri.   SRC SS softshell s teplou vnútornou vrstvou z fleecu je určený pre všetkých outdoor a športové aktivity. Zachováva si dostatočnú vode odolnosť, aby ste sa cítili pohodlne. 3 vrstvová štruktúra zaručuje odolnú vode odpudivosť a priedušnosť. Zostanete suší navonok i vo vnútri.
     
membrána 5 000 SRC SS   membrána SRC WB
SRC SS softshell s teplou vnútornou vrstvou z fleecu je určený pre všetkých outdoor a športové aktivity. Zachováva si dostatočnú vode odolnosť, aby ste sa cítili pohodlne. 3 vrstvová štruktúra zaručuje odolnú vode odpudivosť a priedušnosť. Zostanete suší navonok i vo vnútri.   Látky sa strečom do všetkých štyroch strán s obojstrannou štruktúrou vám prinesú vetru vzdornosť, vode odolnosť a odolnosť voči oderu. Vysoko priedušný, elastický, ľahký a mäkký. Ideálne pre všetky športy a vonkajšie aktivity, pri ktorých je potrebné neobmedzený pohyb.
     
membrána siberium SRC SB   membrána siberium DWR WB
Rad materiálov SRC SB prináša vysúkať elasticitu do 2 alebo 4 strán, ochranu proti UV žiareniu, priedušnosť a rýchlo schnúce vlastnosti. Rad materiálov SRC SB zaisťuje ochranu proti prírodným vplyvom a absolútnu voľnosť pohybu.   Materiály vyvinuté pre ochranu pri všetkých outdoorových a športových aktivitách. Vetruvzdorné, vodeodolné, priedušné a ľahké materiály umožňujú skvelú zbaliteľnosť a voľnosť pohybu.
     
protilavinovy systém recco   kilpi down - výplň peří
Pasívny lavínový systém RECCO pre vyhľadávanie osôb zasypaných lavínou. Skladá sa z doštičky (reflektrou) zašité v oblečení (bundy, nohavice), alebo v doplnkoch. Výhodou je minimálna hmotnosť, bezúdržbovosť a životnosť zodpovedajúcu životnosti oblečenia. Druhým prvkom systému RECCO je detektor, ktorý používajú záchrannej služby. Viac informácií o systéme RECCO nájdete TU   Down je teplý, ľahký a zbaliteľný. Pokiaľ je o neho dobre postarané, vydrží jeho kvalita 3x dlhšie. Čo je oveľa viac ako u ktorejkoľvek syntetiky. Naša konštrukcia je 90 / 10.Pro oblečenie či spacie vaky je doposiaľ najlepším izolačným materiálom prírodné perie. Oproti akémukoľvek syntetickému materiálu je perie ľahší, skladnejší a má vyšší tepelný odpor. To, čo v perové vrstve izoluje je vzduch a perie iba veľmi účinným spôsobom bráni jeho prúdenia.
     
opti-stretch   Opti-head
Látky sú navrhnuté, aby udržali vašu pokožku suchú, keď sa potíte. Ideálne pre bežcov, lyžiarov, a cestovateľov. Všetky látky z tejto rady majú obojstranne pletenou konštrukciu, ktorá používa rôzne nite na oboch stranách pleteniny. To vytvára dva rôzne povrchy: jeden, ktorý je optimalizovaný na odvádzanie vlhkosti od vašej pokožky a druhý pre rýchle schnutie.   Špeciálne vyvinutý materiál pre zaistenie tepelného komfortu aj pri tých najnižších teplotách. Táto unikátna pletenina napomáha zadržanie vlastného tepla a zároveň účinne chráni telo pred prenikaním chladu z vonkajšieho prostredia. Vyznačuje sa vysokou priedušnosťou, čím výrobky z tohto materiálu predurčuje k najširšiemu outdoorovému a športové využitie, či už ako stredné alebo vonkajšiu vrstvu.
     
opti-dry   ultra stretch
Technický, rýchlo schnúce, anti-bakteriálne a veľmi priedušný materiál navrhnutý pre rýchle odparovanie vlhkosti a potu telesného tepla. Cirkulácia vzduchu vás udrží v pohodlí a suchu.   Rad látok vyvinutých pre všestranné outdoor a fitness použitie. 4 way stretch zaisťuje absolútnu voľnosť pohybu. Dvojito pletená štruktúra prináša teplo bez navýšenia hmotnosti materiálu. Odolný a vetru odolný. Vnútri teplý, odvádzajúci vlhkosť a pohodlný.
     

cool DRY®

  sensura
Priedušný rýchloschnúci materiál, ktorý vďaka rýchlemu odvodu potu z vnútornej strany udržuje telo v suchu a optimálnej teplote.   Sensura je nová generácia vlákna, ktorá maximalizuje odparovanie vlhkosti z vášho chodidla a udržuje tak vaše nohy suché.
     
Merino vlna   bamboo
Merino vlna pochádza zo špeciálneho druhu oviec žijúcich v chladných oblastiach. Odevy vyrobené z tohto materiálu sú veľmi príjemné na dotyk a neškrabú. Štruktúra vlákna a technológie tkania vytvárajú viac "vzduchových vreciek" a zaručujú tak tepelný komfort nositeľa. Vrecká udržujú vzduch zahriaty na tele a tvorí veľmi účinnú izoláciu. Merino neutralizuje pot, prirodzene eliminuje zápach, je odolná voči nečistotám a má samočistiace vlastnosti. Vlákna sú schopné absorbovať veľké množstvo vlhkosti, pričom udržuje povrch suchý a teplý. Medzi nesporné výhody patrí vysoký stupeň izolácie, perfektnú priedušnosť, schopnosť odvádzať vlhkosť preč od pokožky a UV ochrana. Vďaka svojim prírodným a rozložiteľným zložkám je oblečenie z merino vlny vhodné pre tých, ktorí trpia alergiami a astmou.   Bambusové vlákno je prirodzene antibakteriálne, protiplesňové a antistatické. Tkanina pôsobí na dotyk chladivo, ale zároveň dokáže udržať teplo. V lete tak máte pocit ľahkého osvieženia a v zime naopak zahreje. Bambusové vlákno absorbuje až 4x viac vlhkosti ako vlákno bavlnené a odvedie tak prebytočnú vlhkosť a pot. Vďaka štruktúre vlákna je látka vysoko priedušná a pokožka tak môže prirodzene dýchať. Medzi nesporné výhody patrí vysoký stupeň izolácie, perfektnú priedušnosť, schopnosť odvádzať vlhkosť preč od pokožky a UV ochrana. Vďaka svojim prírodným a rozložiteľným zložkám je oblečenie z merino vlny vhodné pre tých, ktorí trpia alergiami a astmou.
     
akryl   bavlna
Svojimi vlastnosťami sa veľmi približuje vlne. Mechanické vlastnosti takmer zhodné s vlnou, s výhodou sa používa na pletacie priadze a pletené výrobky. Je ľahký, rýchlo schne, nekrčí sa, je odolný proti škvrnám a na rozdiel od vlny nehryzie.   Bavlna má dobrú pevnosť v ťahu a v oderu, ktorá sa za mokra dokonca asi o 20% zvyšuje. Preto sa používa s výhodou najmä na výrobky, ktoré sú v tom smere namáhané a musia sa často prať. Výrobky majú príjemný dotyk a môžu cicať značné množstvo vlhkosti, napríklad potu.
     
micro fleece   polar fleece
Mikrofleece má veľmi vysokú elastickú funkciu pri pohybe a je vhodný ako stredná vrstva na zimné aktivity.   Tkanina je mäkká, teplá, rýchlo schnúce a odolná pre dlhotrvajúci dobrý vzhľad. Krásne objíma telo, je strečová do dvoch strán a veľmi priedušná. Udržuje vás v suchu zatiaľ, čo sa potíte. Váha zostáva nezmenená.
     
polycolon   polyamid nylon
Najkvalitnejšie polypropylénová priadze rakúskej firmy Schoeller. Polycolon® sa prispôsobí výkonu vášho tela a udrží vás v suchu dlhšie. Nezáleží, ako veľmi sa potíte, stále odvádza vlhkosť od kože. Je veľmí ľahký a odolný. Nezadržiava vodu a velmy rýchlo schne.   Nylonové vlákno je veľmi silné a odolné proti oderu, preto je obľúbené pri výrobe športového oblečenia. Polyamid sa ľahko udržuje, podobne ako poylester je menej náchylný k vzniku škvŕn, nepoškodzuje sa praním, menej sa krčí ako prírodné látky.  
       
Lycra   polyester  
Moderný materiál od firmy Invista, skladajúci sa z polyamidového mikrovlákna a elastického vlákna Lycra. Pozoruhodná schopnosť vlákna Lycra® roztiahnuť sa a vrátiť sa do pôvodného stavu zlepšuje vlastnosti všetkých látok a odevov, v ktorých je toto vlákno použité. Dodáva im pohodlie a voľnosť pohybu, oblečenie lepšie padne a udržuje si svoj tvar. Vyznačuje sa zvýšenou nemačkavosť a lepšie splynie s telom. Pružnosť, ktorú vlákno Lycra ® dodáva športovému oblečeniu, umožňuje aby aerodynamicky priliehalo k telu a pritom nebránilo v pohybe. V tomto úpletu je pre dosiahnutie najlepších vlastností vlákno Lycra® kombinované s polyamidovým mikrovláknom Meryl.   Najväčšou výhodou polyesterových látok je ich nízka mačkavost.Jde o hydrofóbne materiál, to znamená, že nenasáva vodu (voda zostáva rozmiestnené v priestore medzi vláknami) a veľmi rýchlo schne; škvrny sa na ňom nerobia tak ľahko ako na prírodných látkach a idú lepšie odstrániť. Výhodou polyesterových látok je ich nízka váha a krčivosť.
       
viloft   MSC Blocker
VILOFT® je 100% prírodný špičkové vlákno - to dodáva zvláštne vlastnosti a funkcie textíliám. VILOFT® je špeciálne vlákno, ktorého vlastné technické vlastnosti a charakteristiky vytvárajú látky, ktoré izolujú chlad a zachovávajú teplo.   MCS® Blocker. Systém riadenia vlhkosti, ktorý absorbuje a odvádza vlhkosť od tela a rýchlo schne a zároveň poskytuje vynikajúcu ochranu proti UV žiareniu.
     
coolmax   thermolite
Prirodzene hydrofóbny polyester od firmy Dupot®, ktorého štvorkanálové vlákna majú zvláštny prierez a veľké schopnosti odvádzať vlhkosť bez absorbcie do vlákien.   Medzi tzv. "Dutými vláknami" je Thermolite dobre zapísaný ako kvalitné, trvanlivá náplň s dobrými izolačnými schopnosťami a správne vyváženým pomerom medzi plnivosťou, objemom a hmotnosťou. Medzi vláknami určenými pre funkčnú bielizeň vyniká rýchlym odvodom potu a skvelým schnutím. Zároveň poskytuje výrazné zvýšenie tepelného komfortu a vďaka strečovitosti neobmedzuje v pohybe. Veľmi dobre si uchováva svoje vlastnosti po dlhú dobu.
     
bluesign   stop bacteria
Je nový štandard pre bezpečnosť a ochranu zdravia a životného prostredia pri výrobe textílií. Ekologický bluesign® Standard vznikol ako reakcia na prísnu legislatívu a zvyšujúci sa dopyt po textilných výrobkoch, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu, nepredstavujú žiadne zdravotné riziká a v najvyššej možnej miere šetria prírodné zdroje. Označenie bluesign® u textilných výrobkov zaručuje kombináciu nízkej ekologickej záťaže a vysokej funkčnosti, kvality, moderného dizajnu a komfortu.   Polypropylén s iónmi striebra sa vyznačuje skvelou odolnosťou proti opotrebeniu a tiež perfektný tepelnou izoláciou (proti vysokým vonkajším teplotám). Materiál pomáha regulovať telesnú teplotu a zostáva dlhšie suchý. Ióny striebra sú tu obsiahnuté pre svoju antibakteriálnu schopnosť.
     
YKK   SBS
Jedny z najkvalitnejších zipsov na svete zaručujú dlhodobú trvanlivosť a vysokú funkčnosť.   Jedny z najkvalitnejších zipsov na svete zaručujú dlhodobú trvanlivosť a vysokú funkčnosť.

 

 

Materialy a technologie Regatta

 

membrána ISOTEX   membrána ISOLITE
Tkanina ISOTEX je vodotesná, vetruvzdorná a priedušná. Udrží Vás v suchu a pohodlie vo všetkých Vašich outdoorových dobrodružstvách. Hydrofilné priedušný systém zaisťuje odvod vlhkosti od tela. Vonkajšie textílie DWR posilňuje nepremokavosť a pomáha odvádzať vodu z povrchu. Každá Isotex textílie sa meria podľa schopnosti odolávať určitému množstvo tlaku vody v milimetroch (tzv. Vodný stĺpec). Čím je vodný stĺpec vyšší, tým je bunda viac vodeodolná.   Materiál isolite má rovnaké paramatery a vlastnosti ako technológie Isotex. Jediným rozdielnym a zároveň charakteristickým rysom je pre Isolite ľahkosť odevov, ktorá Vám uľahčuje zabalenie do tašky, alebo dokonca vrecka.
     
HYDRAFORT   MICRO WARMTH
Tkanina Hydrafort je ako vodotesná, tak i odolná proti vetru. Zaisťuje spoľahlivú ochranu pred živlami a zároveň znižuje produkciu telesného tepla. Je teda ideálny pre príležitostných outdoorové aktivity, prechádzky mestom, alebo venčenie domácich miláčikov.   Microwarmth je zhotovený z moderných vysoko ľahčených umelých vlákien, ktoré zaisťujú teplo v chladných a zasnežených podmienkach. Naviac je materiál ľahký a umožňuje pri balení odev komprimovať do menšej veľkosti.
     
WARMLOFT   thermal-balance
Warmloft je zo syntetickej tkaniny. Ultrajemná syntetické vlákna spolu so vzduchovými bublinami poskytujú vynikajúce teplo a pohodlie. Priedušná izolácia je ideálna pre aktívne nosenie. Je ľahko stlačiteľný a málo objemný. Syntetické vlákna sú tiež rýchloschnúci a znižujú zápach.   Thermal bilancia Plus je fleece, ktorý poskytuje vynikajúcu teplo v pomere k hmotnosti. Je vhodný pre vrstvenie oblečenia. Rýchlo odvádza vlhkosť od tela. Tkanina je mäkká a trvanlivá.  
       
thermoguard   SOFTSHELL  
Thermoguard je izolačná technológia, ktorá sa skladá zo syntetických vlákien a udržuje Vás v teple v chladnom prostredí. Je mäkká a ľahká, rýchloschnúci a veľmi ľahko sa udržiava.   Softshellová tkanina je ľahká a vhodná na vrstvenie. Je vodoodpudivá a odolná voči vetru. Softeshell zaisťuje nielen to, že Vás udrží v teple, ale tiež aj pohodlné nosenie pri vysokých aktivitách.  
       
SOFTSHELL FURBACKED   SOFTSHELL XPT  
Softshell Fur Backed sa vyznačuje rovnakými vlastnosťami ako klasický Softshell. Líšia sa iba použitím zateplené podšívky, ktorá Vás zabezpečí úplné teplo aj v chladnejších dňoch.   Softshell XPT je tkanina, ktorá ponúka všetky skvelé vlastnosti, ako klasický softshell, ale k tomu ešte lepšiu priedušnosť a ľahkosť pre väčšiu voľnosť pohybu.  
       
EXTOL STRETCH   SYMMETRY
Extol Stretch je technológia, ktorá zaisťuje absolútnu voľnosť pohybu, pri akýchkoľvek aktivitách. Vďaka ošetrenie DWR ste tiež chránení pred dažďom. Materiál je rýchloschnúci a zároveň priedušný, ochráni Vás tiež pred slabým vetrom. Je určená pre aktívnych športovcov   Oblečenie z materiálu Symmetry je veľmi pohodlné a praktické. Ideálne pre každodenné použitie a aktívny odpočinok. Materiál je odolný (dlho vydrží), rýchloschnúci a ľahko sa udržiava. Vďaka svojej mäkkosti prispieva k vyššiemu komfortu.
     
COOLWEAVE   DOWN
Materiál Coolweave je vyrobený zo 100% bavlny. Oblečenie je veľmi príjemné na nosenie, vhodné pre cestovanie, rekreačné aktivity a víkendové dobrodružstvo. Bavlna odvádza prebytočné teplo z Vašej pokožky.  

Technológia Ilus Down poskytuje vynikajúci pomer medzi nízkou váhou a tepelnou izoláciou. Výplň je tvorená kačacím perím, ktoré zaisťuje tepelný komfort a tiež ľahkú zbaliteľnosť. Technológia ponúka rôzne úrovne výplne; 500 cuin pre ľahkú izoláciu, 600 cuin pre stredné a 700 cuin pre vynikajúcu aj za chladného počasia.

U všetkých výrobkov s touto technológiou je dôležité dodržiavať správny postup pri praní a sušení, aby nedochádzalo k zhluku peria. Ak nemáte s praním skúsenosti a neviete si rady, obráťte sa na nás, radi poradíme. Prípadne prenechajte pranie čistiarni.

     
ISOFLEX    
Isoflex je tkanina ideálny aj pre veľmi náročné outdoorové aktivity. Je rýchloschnúci, strečová a má vodoodpudivou povrchovou úpravu. Strečový materiál poskytuje úplné pohodlie a voľnosť pohybu.    

     
   

DUOGLIDE

Ideálne pre pešiu turistiku

Duoglide technológia ponúka veľmi nízky profil päty, čo zvzšuje stabilitu v nerovnom teréne. Gumová podrážka je z dvoch častí s odlišnou hustotou, čím sa výrazne znižuje hmotnosť topánky a zároveň odbúrava únava nôh. Topánka má tiež tvarovaný medzipodrážka EVA.

 
   

DUOGRIP

Ideálne pre beh, či dlhé výlety

Ľahká podrážka sa skladá z polstrovaného EVA medzipodrážka. Duogrip technológia využíva duálny gumené zmesi na prednej časti topánky. Poskytuje vynikajúcu priľnavosť. Topánky sú preto vhodné pre beh naprieč všetkými terény a to aj za mokra.

     
   

DUOPOINT

Určené pre vytrvalostné turistiku a horskú turistiku

Topánka má gumovú podrážku a tvarovaný medzipodrážka EVA. Päta je vnútri polstrovaná, aby bola noha v pohodlie aj pri členitých terénoch. Konštrukcia podrážky zaisťuje stabilitu aj pri výstupoch na horách.

 
   

VIBRAM

Pre pešiu turistiku na zmiešaných terénoch v mokrých a suchých podmienkach

Odolná ľahká podrážka z XS TREK kaučukovej zmesi zaisťuje pohodlie a priľnavosť. Päta a prsty sú chránené tzv "nárazníkom", aby nedošlo k zraneniu. Početné výstupky na podrážke sú navrhnuté tak, aby dochádzalo k vysokému treniu na zmiešaných terénoch a predišlo sa tak pošmyknutia.

     
   

X-LT

Ponúka vysoký komfort pre chôdzu na zmiešaných terénoch

Tvarovaný medzipodrážka EVA a gumová podrážka prináša pohodlie a komfort pre Vašu nohu. X-LT je technológia, ktorá kombinuje odpruženie na päte pre tlmenie nárazov sa tvýšenou stabilitou v prednej časti pre dlhotrvajúce pohodlie.

 
   

X-LT AQUA

Vhodné najmä na mokrom teréne

Super ľahká tvarovaná EVVA stielka je s kombinovaná s technológiou odvodňovacích kanálov vody. Topánky sú vďaka tomu rýchloschnúce, zaisťujú stabilitu pri pohybe na mokrom teréne a udrží Vaše nohy v pohodlí.

     
   

Hydropel je technológia, ktorá zaisťuje vytlačeniu vody od povrchu materiálu. Tým sa bahno a iné nečistoty potom ľahko lepšie čistí.

 

 

 

   

 

Materialy a technologie Dare2b

membrána ARED   membrána ILUS DOWN
ARED technológia poskytuje Skutočne Dlhodobá ochranu pred vlhkosťou, braní vniknutím vody pri dlhodobom používaní v náročných podmienkach a náročnom teréne.
Všetky ARED produkty ŠÚ klasifikované Ako Skutočne odolné proti vetru a obstojí Ako ochrana pre termoreguláciu tela. Priedušnosť je tiez kľúčom k Zníženie prehriatia a odvodu potu od tela. Hodnoty VODEODOLNOSŤ sa pohybujte od 5000 mm až do 20 000mm.

Naše ARED odevy bolí testované v reálnych podmienkach. Ak nie ste spokojní s niektorým z produktov ARED budeme opravovať, vymeniť Alebo Vrátiť svůj nákup po dobu až 3 roky.

  Ilus Down je technológia poskytujúca vynikajúci pomer Medzi nízkou váhou a tepelnou izoláciám. Výplň je tvorená kačacím perím, ktore zaisťuje tepelný komfort a tiez lahko zbaliteľnosť. Technológia Ilus Down realitný rôzne úrovňou výplne; 500 cuin výplň pre lahko izoláciám, 600 cuin pre stredné izoláciám a 700 cuin pre vynikajuca izoláciám ai za veľmi chladného počasírostředí.
     
ILUS SOFTSHELL   ILUS WINDSHELL
Dare 2b Ilus Softshell poskytuje priedušnosť a odolnosť proti vetru, Vďaka Comu je užívateľovi pohodlné v mnohých rôznych podmienkach. Tkanina je tiez ošetrená vodotesnou úpravou, ktora umožňuje, aby sa voda z povrchu ho povrchovo zamedzila vniknutím do vlákien.   Ilus Windshell je Ľahká tkanina, ktora pomáha eliminovať chlad vetra. Vďaka svojej pokročilej odolnosti Voči vode a funkciám priedušnosti, to z naj robí ideálnu voľbu Ako vonkajšie vrstvu v miernejších podmienkach.
     

 

 

 

Prečo HS-SPORT?
Zákazníkov odporúča reálne recenzie našich zákazníkov
Doprava zdarma pri nákupe nad 99 EUR
Expedícia do 24h široký výber skladom

  

Svojim súhlasom zaistíte, že si náš web bude pamätať, čo máte v košíku, odporučí produkty podľa Vášho výberu, a zapamätá si Vaše prihlásenie, takže sa nemusíte prihlasovať zakaždým, keď náš e-shop navštívite. Cookies sú malé súbory, ktoré sa dočasne ukladajú vo Vašom prehliadači – súhlasom so spracovaním súborov cookies nám pomôžete zlepšovať náš web.

Podrobné nastaveniePovoliť všetko
GLAMI
Glami