Obchodné podmienky

Všeobecné obchodné podmienky (VOP)

   
 VOP sú platné od 1.1.2014    
Prevádzkovateľ obchodu: HS-Sport - Martin Schliegsbir  
Fakturačná adresa: Martin Schliegsbir  
  Lánov 345  
  543 41 Lánov  
  IČ: 74007921  
  DIČ: CZ8207195766  
Kupujúci podaním objednávky potvrdzuje, že sa zoznámil s VOP, že s nimi súhlasí a to v znení platnom a účinnom v momente odoslania objednávky.

1. Objednávka

Všetky odoslané objednávky sú záväzné. Kupujúci potvrdzuje svojou objednávkou súhlas s obchodnými podmienkami is Reklamačným poriadkom hs-sport.cz. Pokiaľ si kupujúci svoju objednávku rozmyslí, je dôležité, čo najrýchlejšie kontaktovať pracovníkov e-shopu o stornaci, popr. úprave objednávky buď telefonicky alebo e-mailom.


 

2. Ceny

Všetky ceny sú zmluvné a sú vždy aktuálne a platné v okamihu odoslania objednávky. Ceny sú konečné vrátane DPH.

Akčné ceny platia do vypredania zásob, popr. po dobu časovo určenú.


 

3. Spôsob dodania tovaru

Bežne odosielame 24 hodín (v pracovné dni) po obdržaní záväznej objednávky a to v prípade, že je tovar skladom na predajniach v Trutnove alebo vo Vrchlabí (sklade TU alebo Skladom VR). V prípade, že jedna alebo viac položiek z objednávky je skladom externe (Skladom EXT - tzn. Musíme tovar objednávať), je objednávka expedovaná zvyčajne za 4-6 pracovných dní. Zásielka je podaná prepravnou společnosťou Intime. Tovar bude doručený na DODACIE adresu uvedenú v objednávke.

V prípade, že vybraný tovar nebude už možné dodať ani objednať, Vás bude kontaktovať náš pracovník a dohodne s Vami výmenu za iný druh tovaru, popr. stornaci daného tovaru.


 

4. Prevzatie tovaru

Kupujúci pri prevzatí tovaru vo vlastnom záujme skontroluje neporušenosť obalu. Ak sa objaví poškodenie obalu, spíše s dopravcom protokol o poškodení zásielky. Kupujú by mal po prevzatí zásielky skontrolovať správnosť dodaného (objednaného) tovaru podľa priloženej faktúry a v prípade nezrovnalostí ihneď (buď telefonicky alebo e-mailom) informovať pracovníkov e-shopu.

Pokiaľ bude chcieť zákazník znova poslať zásielku, ktorú si nevyzdvihol, bude mu účtované nové poštovné vo výške 2,89 EUR.


 

5. Možnosti dopravy a platby

Možnosti dopravy:

- Prepravnou společnosťou GLS

- služba Zásilkovna

Cena dopravného pri objednávke do 74,9 EUR je 4,99 (pri platbe vopred i online)

Cena dobierky je 1,99 (0,90 € Zásilkovna).

Cena dopravného nad 75 je zadarmo.

Platba:

- Dobierkou

- Platobné bránou

- Platba vopred (príkazom)

  • Č.účtu: 2100873158/2010
  • Banka: FIO
  • IBAN: CZ3120100000002100873158
  • BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
  • Čiastka pre príkaz: Celková cena objednávky vrátane dopravného
  • Variabilný symbol: Číslo objednávky
  • Konštantný symbol: 0008

Objednaný tovar bude vyexpedovaný po pripísaní platby na vyššie uvedený účet.


 

6. Výmena tovaru - postup pri výmene tovaru

Pri výmene tovaru skopírujte faktúru alebo priložte list a napíšte svoje meno, číslo objednávky a Vašu požiadavku na výmenu. Odporúčame overiť dostupnosť položiek na webe www.hs-sport.sk , ktoré požadujete na výmenu (môžete napísať aj náhradný variant alebo počkať, či je možné Vami požadovaný tovar objednať a vymeniť s niekoľkodňovom oneskorením). Akonáhle k nám zásielka dorazí, bude obratom vymenená alebo budete informovaní o skladovosti Vami požadovaných položiek a v prípade, že máme všetko Vami požadovaný tovar na výmenu sklade bude nasledujúci pracovný deň odoslaná. Na výmenu tovaru môžete využiť náš vzorový formulár.

V prípade zle zvolenej veľkosti zákazníkom si vyhradzujeme právo znova naúčtovať náklady spojené s dopravou.
Odošleme Vám novú zásielku rovnakú dopravou, ktorú ste si zvolili vo Vašej objednávke. Náklady uhradíte na dobierku.
Prípadne si tovar môžete vyzdvihnúť zadarmo na našej predajni Vrchlabí.

V prípade, že bude výmena za menej peňazí, než bolo pôvodne fakturované, napíšte nám prosím číslo účtu, aby sme mohli preplatok vrátiť. Pokiaľ bude výmena vyššia, tovar zašleme na dobierku.

 

Žiadame zákazníkov, aby tovar k výmeně / vrátenie / reklamáciu zasielali na adresu:
Kilpi store a Regatta shop
Krkonošská 16
54301 Vrchlabí
CZECH REPUBLIC

 

Zásielkovňa - Spätná zásielka:
V prípade, že ste využili službu "Spätná zásielka" s unikátnym kódom: 95327497, tak Vám budeme účtovať 2,30 €.
Na pobočke je podanie zadarmo, ale služba spätná zásielka je spoplatnená čiastkou 2,30 €, ktorú zákazníkovi bude účtovať náš e-shop.
V prípade vrátenia tovaru: Odčítame čiastku 2,30 € zo sumy, ktorú Vám vraciame na účet.
V prípade výmeny tovaru: Ak budete mať preplatok, tak vám odpočítame náklady spojené s dopravou (spätná zásielka a znovu zaslanie) a zvyšok peňazí Vám vrátime na účet. V prípade nedoplatku Vás vyzveme k úhrade čiastky na náš účet prípadne po dohovore môžeme tovar odoslať na dobierku.
V prípade reklamácie: Ak je reklamácia oprávnená, tak náklady na dopravu hradí e-shop. V prípade zamietnutia reklamácie Vám tovar odošleme späť na dobierku, ktorá bude obsahovať náklady spojené s dopravou  (spätná zásielka a znovu zaslanie).

 


 

7. Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Ak je kúpna zmluva uzatvorená pomocou prostriedkov komunikácie na diaľku (v internetovom obchode) má kupujúci v súlade s §1829 ods. 1 Občianskeho zákonníka právo bez udania dôvodu odstúpiť od zmluvy do 14 dní od prevzatia tovaru.

Tovar by mal byť vrátený v nepoškodenom stave, bez známok používania a pokiaľ možno s visačkami. Zároveň musí byť priložená okopírovaná faktúra a na nej uvedené číslo účtu, na ktorý si prajete čiastku vrátiť. Ustanovenia zákona o odstúpení od zmluvy v lehote 14 dní však nemožno chápať ako možnosť bezplatného zapožičania tovaru.

Pre odstúpenie od kúpnej zmluvy môže kupujúci využiť tiež vzorový formulár poskytovaný predávajúcim, ktorý tvorí prílohu týchto VOP.

Peňažné prostriedky predávajúci vráti bez zbytočného odkladu, najneskôr do 14 dní od odstúpenia od zmluvy.

Po doručení vráteného tovaru (odstúpenie od kúpnej zmluvy) predávajúcemu, bude kupujúcemu zaslaná suma zodpovedajúca cene za zaplatený tovar. Poštovné pri vrátení tovaru si hradí kupujúci sám.

V prípade vrátenia len časti vecí z objednávky bude prepočítaná suma o objemovú a vernostnú zľavu, popr. iné zľavy uvedené na faktúre a týkajúce sa vráteného tovaru.

V prípade, že zákazník uplatnil v objednávke Dopravu zdarma pri nákupe nad 75 € a pri vrátení časti objednávky zvyšná časť objednávky nedosiahne objem 75 €, bude pri vrátení peňazí na účet odpočítaná suma za dopravné, ktoré si zákazník v objednávke zvolil, ako by sa stalo v prípade, že zákazník neobjedná nad 75 €.

Tovar, ktorý vraciate späť NEPREDKLADAJTE NA DOBIERKU. Takto došlá zásielka nebude prijatá.

* Vrátenie peňazí Slovenská republika prebieha iba prevodom na uvedený účet

 

Žiadame zákazníkov, aby tovar k výmeně / vrátenie / reklamáciu zasielali na adresu:
Kilpi store a Regatta shop
Krkonošská 16
54301 Vrchlabí
CZECH REPUBLIC

 

Zásielkovňa - Spätná zásielka:
V prípade, že ste využili službu "Spätná zásielka" s unikátnym kódom: 95327497, tak Vám budeme účtovať 2,30 €.
Na pobočke je podanie zadarmo, ale služba spätná zásielka je spoplatnená čiastkou 2,30 €, ktorú zákazníkovi bude účtovať náš e-shop.
V prípade vrátenia tovaru: Odčítame čiastku 2,30 € zo sumy, ktorú Vám vraciame na účet.
V prípade výmeny tovaru: Ak budete mať preplatok, tak vám odpočítame náklady spojené s dopravou (spätná zásielka a znovu zaslanie) a zvyšok peňazí Vám vrátime na účet. V prípade nedoplatku Vás vyzveme k úhrade čiastky na náš účet prípadne po dohovore môžeme tovar odoslať na dobierku.
V prípade reklamácie: Ak je reklamácia oprávnená, tak náklady na dopravu hradí e-shop. V prípade zamietnutia reklamácie Vám tovar odošleme späť na dobierku, ktorá bude obsahovať náklady spojené s dopravou (spätná zásielka a znovu zaslanie).

 


 

8. Reklamácia

Kupujúcemu sa odporúča, aby pri dodaní zásielky od prepravcu, skontroloval stav zásielky (poškodenie). Kupujúci je oprávnený odmietnuť prevzatie zásielky, ktorá javí známky poškodenia. Pokiaľ takto poškodenú zásielku prevezme, je nevyhnutné poškodenie spísať v preberacom protokole prepravcu. Na neskoršiu reklamáciu v tomto smere nebude braný ohľad.

Po prevzatí zásielky sa na tovar vzťahuje záruka 24 mesiacov. V prípade, že sa počas tejto doby vyskytne vada na výrobku má kupujúci právo na reklamáciu. V tom prípade skopírujte faktúru, popr. napíšte na list papiera Vaše meno, adresu, telefón, číslo objednávky (faktúry) a spolu s tovarom zašlite na adresu uvedenú na faktúre (popr. na našich stránkach). Pre rýchlejšie vybavenie reklamácie odporúčame použiť formulár reklamačný list . V prípade, že reklamujete viac tovaru, je nutné vyplniť formulár na každé zvlášť.

Tovar na reklamáciu zasielajte čisté. Zabaľte do vhodného obalu. Dopravca neručí za zle zabalené zásielky a výrobca neuzná záruku u tovaru poškodeného pri preprave.

Reklamáciu predávajúci vybaví bez zbytočného odkladu, najneskôr do 30 dní odo dňa uplatnenia reklamácie. V prípade, že reklamácia bude oprávnená, má kupujúci právo na úhradu nevyhnutných nákladov, najmä poštovného, ​​ktoré uhradil pri odoslaní reklamovaného tovaru. V tom prípade oskenujte podací lístok a zašlite na náš kontaktný e-mail info@hs-sport.sk

V prípade, že výrobca reklamáciu uzná, bude čiastka vrátená na Vami uvedený účet.

Po vybavení reklamácie sa záručná doba predlžuje o dobu trvania reklamácie. V prípade neoprávnenej reklamácie sa záručná doba nepredlžuje. Ak bola reklamácia tovaru v zákonnej lehote vybavená výmenou tovaru za nový, začne záručná doba plynúť znova od dátumu vybavenia reklamácie.

Všetky doklady týkajúce sa reklamácie si vždy starostlivo uschovajte.

 

Žiadame zákazníkov, aby tovar k výmeně / vrátenie / reklamáciu zasielali na adresu:
Kilpi store a Regatta shop
Krkonošská 16
54301 Vrchlabí
CZECH REPUBLIC

 

Zásielkovňa - Spätná zásielka:
V prípade, že ste využili službu "Spätná zásielka" s unikátnym kódom: 95327497, tak Vám budeme účtovať 2,30 €.
Na pobočke je podanie zadarmo, ale služba spätná zásielka je spoplatnená čiastkou 2,30 €, ktorú zákazníkovi bude účtovať náš e-shop.
V prípade vrátenia tovaru: Odčítame čiastku 2,30 € zo sumy, ktorú Vám vraciame na účet.
V prípade výmeny tovaru: Ak budete mať preplatok, tak vám odpočítame náklady spojené s dopravou (spätná zásielka a znovu zaslanie) a zvyšok peňazí Vám vrátime na účet. V prípade nedoplatku Vás vyzveme k úhrade čiastky na náš účet prípadne po dohovore môžeme tovar odoslať na dobierku.
V prípade reklamácie: Ak je reklamácia oprávnená, tak náklady na dopravu hradí e-shop. V prípade zamietnutia reklamácie Vám tovar odošleme späť na dobierku, ktorá bude obsahovať náklady spojené s dopravou (spätná zásielka a znovu zaslanie).

 


 

9. Práva a povinnosti predávajúceho

Predávajúci má povinnosť vybaviť záväznú objednávku a odoslať objednaný tovar na uvedenú dodaciu adresu. Neoddeliteľnou súčasťou zásielky je aj faktúra na zakúpený tovar.

Predávajúci má právo odmietnuť objednávku, ak kupujúci opakovane nesplní svoj záväzok odobrať tovar a zaplatiť kúpnu cenu, popr. neustále mení svoje požiadavky, bez toho, aby zásielku prevzal.

Predávajúci má právo na odstúpenie od kúpnej zmluvy (záväznej objednávky) v prípade, že nie je tovar skladom a nedohodne sa s kupujúcim na inej objednávke.


 

10. Ochrana osobných údajov

10.1 Ochrana osobných údajov kupujúceho, ktorý je fyzickou osobou, je poskytovaná zákonom č. 101/2000 Zb. O ochrane osobných údajov, v znení neskorších predpisov.

10.2 Kupujúci súhlasí so spracovaním týchto svojich osobných údajov: meno a priezvisko, adresa bydliska, identifikačné číslo, daňové identifikačné číslo, adresa elektronickej pošty, telefónne číslo (ďalej spoločne všetko len ako "osobné údaje").

10.3 Kupujúci súhlasí so spracovaním osobných údajov predávajúcim, a to pre účely realizácie práv a povinností z kúpnej zmluvy a pre účely vedenia používateľského účtu. Nezvolí Ak kupujúci inú možnosť, súhlasí so spracovaním osobných údajov predávajúcim tiež pre účely zasielania informácií a obchodných oznámení kupujúcemu. Súhlas so spracovaním osobných údajov v celom rozsahu podľa tohto článku nie je podmienkou, ktorá by sama o sebe znemožňovala uzatvorenia kúpnej zmluvy.

10.4 Kupujúci berie na vedomie, že je povinný svoje osobné údaje (pri registrácii, vo svojom užívateľskom účte, pri objednávke uskutočnenej z webového rozhrania obchodu) uvádzať správne a pravdivo a že je povinný bez zbytočného odkladu informovať predávajúceho o zmene vo svojich osobných údajoch.

10.5 Spracovaním osobných údajov kupujúceho môže predávajúci poveriť tretiu osobu, ako spracovateľa. Okrem osôb prepravujúcich tovar nebudú osobné údaje predávajúcim bez predchádzajúceho súhlasu kupujúceho odovzdávané tretím osobám.

10.6 Osobné údaje budú spracovávané po dobu 3 rokov. Potom budú zmazané, či v prípade súhlasu kupujúceho predĺžené uchovanie na ďalšie 3 roky. Osobné údaje budú spracovávané v elektronickej podobe automatizovaným spôsobom alebo v tlačenej podobe neautomatizovaným spôsobom.

10.7 Kupujúci potvrdzuje, že poskytnuté osobné údaje sú presné a že bol poučený o tom, že sa jedná o dobrovoľné poskytnutie osobných údajov.

10.8 V prípade, že by sa kupujúci domnieval, že predávajúci alebo spracovateľ (čl. 9.5) vykonáva spracovanie jeho osobných údajov, ktoré je v rozpore s ochranou súkromného a osobného života kupujúceho alebo v rozpore so zákonom, najmä ak sú osobné údaje nepresné s ohľadom na účel ich spracovania, môže:

  • 10.8.1 požiadať predávajúceho alebo spracovateľa o vysvetlenie,
  • 10.8.2 požadovať, aby predávajúci alebo spracovateľ odstránil takto vzniknutý stav.

10.9 Kupujúci prehlasuje, že bol poučený o tom, že súhlas so spracovaním osobných údajov môže vo vzťahu k predávajúcemu odvolať písomným oznámením, ktoré doručí na adresu predávajúceho.

10.10 Ak požiada kupujúci o informáciu o spracovaní svojich osobných údajov, je mu predávajúci povinný túto informáciu odovzdať. Predávajúci má právo za poskytnutie informácie podľa predchádzajúcej vety požadovať primeranú úhradu neprevyšujúcu náklady nevyhnutné na poskytnutie informácie.


11. Záverečné ustanovenia

Odoslaním záväznej objednávky kupujúci súhlasí s obchodnými podmienkami platnými v deň odoslania. Súhlasí aj s cenou platnou v deň odoslania, pokiaľ nebolo v konkrétnom prípade preukázateľne dohodnuté inak.

Pokiaľ nie je v obchodných podmienkach hs-sport.sk stanovené inak, riadia sa predávajúci i kupujúci právami a povinnosťami podľa Obchodného zákonníka.

Prečo HS-SPORT?
Zákazníkov odporúča reálne recenzie našich zákazníkov
Doprava zdarma pri nákupe nad 75 EUR
Expedícia do 24h široký výber skladom

  

SALES
Crocs
GoldBee
CYKLO
Zásilkovna

GLAMI
Glami

DARE2B

Kilpi