Lavinový systém RECO

 

Pre vaše bezpečie vkladáme do lyžiarskeho oblečenia Kilp lavínový systém RECCO

 

Čo je systém RECCO?

 

Systém RECCO je pasívny systém pre vyhľadávanie osôb zasypaných lavínou. Skladá sa z doštičky (reflektora) zašité v oblečení (bundy, nohavice) a doplnkoch (prilby, rukavice, obuv). Výhodou tohto prvku je minimálna hmotnosť, absencia akýchkoľvek batérií a jeho úplná bezúdržbovosť a životnosť zodpovedajúcu životnosti oblečenie, nedôjde ak k mechanickému poškodeniu reflektora. Najväčšou a najvýraznejšou výhodou je o všetkom to, že je tento prvok zašitý výrobcom priamo do jednotlivého oblečenie, a nie je tak možné ho nikdy pri ceste na lyže alebo snowboard zabudnúť.

 

Druhým prvkom systému RECCO je detektor, ktorý používajú záchranné zložky. Jedná sa predovšetkým o ručné detektory a detektory s posilneným výkonom zabudované do záchranárskych vrtuľníkov.

 

 

 


História RECCO

 

1980 - prvý skonštruovaný prototyp RECCO
1989 - NATO aplikuje RECCO system
1997 - zníženie váhy detektora z 16 na 1,6 kg
1998 - rozšírenie systému do Kanady
2002 - použitie na zimných olympijských hrách v Salt Lake City (USA)
2004 - Swiss Air Rescue inštaluje systém do vrtuľníkov
2013 - viac ako 700 lyžiarskych stredísk a záchranných zložiek po celom svete používa RECCO

 

RECCO reflektor by mal mať na sebe nielen každý lyžiar či snowboardista, ktorý vyhľadáva trasy mimo vyznačený terén či sa pohybuje v rizikových oblastiach v okolí lyžiarskych stredísk.

 

 

 

 

Prečo HS-SPORT?
Zákazníkov odporúča reálne recenzie našich zákazníkov
Doprava zdarma pri nákupe nad 99 EUR
Expedícia do 24h široký výber skladom

  

Svojim súhlasom zaistíte, že si náš web bude pamätať, čo máte v košíku, odporučí produkty podľa Vášho výberu, a zapamätá si Vaše prihlásenie, takže sa nemusíte prihlasovať zakaždým, keď náš e-shop navštívite. Cookies sú malé súbory, ktoré sa dočasne ukladajú vo Vašom prehliadači – súhlasom so spracovaním súborov cookies nám pomôžete zlepšovať náš web.

Podrobné nastaveniePovoliť všetko
GLAMI
Glami